Mind and Feelings balance - Anita Kubacka - hipnoza i hipnoterapia Gdynia Gdynia

Mind and Feelings balance - Anita Kubacka - hipnoza i hipnoterapia Gdynia anitakubacka@mfbalance.pl

Mind and Feelings balance - Anita Kubacka - hipnoza i hipnoterapia Gdynia +48 787 007 030

Kontakt

NERWICA w skrócie...

28 listopada 2022

NERWICA w wielkim skrócie…

 

Możemy zaobserwować, że większość naszego społeczeństwa jest mocno znerwicowana, jednak nie oznacza to jeszcze NERWICY. Ogólne objawy NERWICY to: lęk, zaburzenia pamięci, koszmary, niepokój, problemy ze snem, ogólne zmęczenie, nadpobudliwość, zaburzenia dysocjacyjne. Towarzyszą im objawy somatyczne: bóle głowy, nadciśnienie, problemy skórne, impotencja, pocenie się, tiki nerwowe, suchość w ustach, mdłości.

Przyczyną nerwicy są silne przeżycia, które pozostają w nas jako nierozwiązane konflikty. Na nerwicę jesteśmy szczególnie narażeni w następujących warunkach: po silnych przeżyciach, po urazach psychicznych, kiedy organizm reaguje obronnie na stres prowadząc do problemów psychicznych, kiedy dużo się stresujemy, gdy jesteśmy przemęczeni.

Bardzo ważne jest, aby osoba cierpiąca na nerwicę uświadomiła sobie w jakich sytuacjach emocjonalnych pojawiają się symptomy somatyczne. Silne bóle głowy czy bóle w okolicy serca w których wykluczono zawał czy inne choroby somatyczne mogą być objawem NERWICY. Jeśli stajemy w obliczu takiej sytuacji, warto porozmawiać z psychologiem lub terapeutą, aby pomóc sobie rozwiązać wewnętrzne konflikty, oczyścić swoje wnętrze z bagażu emocjonalnego z którego najwidoczniej nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dzięki temu można poprawić jakość swojego życia i uczynić je lżejszym i jakościowo lepszym.